Sam Childers " Kazatel Kalašnikov " v Ostravě přednáška

Přiložené soubory: Sam Childers
Sam Childers

SAM CHILDERS – KAZATEL KALAŠNIKOV

„Nepřemýšlím o těch které jsem zachránil, ale o těch které jsem nezachránil“. Sam Childers

Přijďte si poslechnout Sama Childerse. " Kazatel Kalašnikov" se s vámi podělí o svůj působivý životní příběh. Sam Childers vyrůstal v USA – Pensylvánii. Jeho rodiče byli slušní, upřímní lidé, ale už v raném věku Sam začal prokazovat talent na to, jak se dostat do potíží. Jeho otec, bývalý námořník, mu často říkával: „Chlapče, tebe jednoho dne někdo zabije!" Mladý Sam sklouzával čím dál hlouběji do života kriminality. Stal se střelcem – ozbrojeným ochráncem pro obchodníky s drogami. V této fázi svého života se setkal s Lynn, striptérkou, která se později stala jeho ženou. Sam, pronásledovaný slovy svého otce, se stále více obával, že bude zabit kvůli drogám a pomalu se začal distancovat od svého dřívějšího života. Našel si práci ve stavebnictví a prosperoval navzdory pokračujícímu užívání drog a alkoholu. Lynn se mezitím vrátila do církve, kterou zamlada opustila. Sam se také snažil obnovit svůj vztah s Bohem . Věci se pomalu začaly měnit k lepšímu. Lynn porodila zdravou holčičku a Sam zahájil svou vlastní stavební činnost. Netušili, že jejich největší výzva na ně teprve čeká. V roce 1998, Sam přijel do vesnice Yei, v jižním Súdánu. Africký národ byl uprostřed Druhé sudánské války a Sam, vyzván svým pastorem v Americe, se připojil k misijní skupině, která měla pomoci opravit chatky poškozené během válečného konfliktu. Během tohoto úkolu Sam klopýtl o tělo dítěte roztrhaného nášlapnou minou. Padl na kolena a slíbil Bohu, že udělá cokoliv, aby obyvatelům Jižního Súdánu pomohl. Sam se vrátil do Súdánu o několik měsíců později a provozoval mobilní kliniku. Aby splnil svůj slib, odvážil se daleko napříč zemí, od západního města Yei po východní vesnice Boma. Při průjezdu vesnicí Nimule, na ugandské hranici, mu Bůh poslal vzkaz: Chci, aby jsi vybudoval sirotčinec zde, na tomto místě. Místní lidé si mysleli že zešílel. Tou dobou tam působila Armáda božského odporu, brutální rebelská milice která unesla 30 000 dětí a zavraždila statisíce vesničanů, kteří tam leželi mrtví na zemi. Ale Sam byl neoblomný: Bůh mu řekl, aby postavil sirotčinec v Nimule a tak jej začne budovat. Vrátil se do USA, prodal svůj stavební podnik a poslal peníze do Afriky. Sirotčinec se pomalu začal rýsovat. Během dne Sam pracoval, stavěl chaty, aby děti měli kde bydlet. Večer spal pod sítěmi proti komárům, které visely ze stromu, v jedné ruce měl Bibli a v druhé zbraň AK47. Když dokončil sirotčinec, začal Sam vést ozbrojené mise k záchraně dětí. Netrvalo dlouho, než se zvěsti o jeho konání rozšířily a vesničané mu začali říkat „Kazatel Kalašnikov" Dnes je sirotčinec jedním z největších v jižním Súdánu. Sam je dnes stejně oddaný situaci sudánských dětí, jako když prvně přijel. Na motivy Samovy biografické knihy , Válka jiného muže, byl v Hollywoodu natočen film Kazatel Kalašnikov v hlavní roli s Gerardem Butlerem. Film byl vydán v září 2011. Více informací o společnosti Sama Childerse naleznete na adrese www.machinegunpreacher.org.

Sam Childers, Kazatel Kalašnikov přijímá mezinárodní cenu Matky Terezy za sociální spravedlnost v Mumbai, Indii 27. října 2013. Za svou humanitární práci v Jižním Súdánu a Severní Ugandě, za záchranu dětí ve válečné zóně. Je vůbec prvním američanem, který byl tímto prestižním oceněním poctěn. Kontroverzní "Kazatel Kalašnikov” tímto vstoupil po bok oceněného Dalajlámy a Malaly Yousafzai. Ocenění bylo uděleno panu Childersovi za jeho oddanost, a odhodlání vést záchranné mise přímo na území rebelských armád v Ugandě a Súdánu