1. premiéra studentského představení opery Škola žárlivých

E-mail: opernistudioFU@seznam.cz
WWW: https://fu.osu.cz/opera/

1. studentská premiéra operní přestavení: ANTONIO SALIERI: ŠKOLA ŽÁRLIVÝCH

Inscenace vznikla jako součást společného projektu Ostravské univerzity a Národního divadla moravskoslezského – Operní akademie Ostrava. Studenti sólového zpěvu Fakulty umění se potkají v alternacích s profesionálními sólisty. Doprovodí je orchestr Fakulty umění a Janáčkovy konzervatoře Ostrava Youth Orchestra.

Příběh o partnerských vztazích, který hýří převleky a situačním humorem. Režie Gabriela Petráková, hudební nastudování Adam Sedlický.