Kino mezi knihami - Chicago girl

Telefon: +420 599 522 100
E-mail: marhory@kmo.cz
WWW: www.kmo.cz

Srdečně Vás zveme na další promítání filmu ve spolupráci s festivalem filmů o lidských právech Jeden svět. Ve čtvrtek 22. listopadu v 16 hodin promítneme na pobočce Daliborova Knihovny města Ostravy film #ChicagoGirl, který líčí příběh devatenáctileté Syřanky, která má trochu jiný život než její vrstevnice po celém světě. Skrze svůj notebook organizuje revoluci v Sýrii, pomáhá koordinovat protesty, šíří fotky a videa nebo informuje demonstranty o aktuálním dění. Její přátelé jsou přitom v samotném ohnisku dění, v zemi, kde už tři roky trvá občanská válka. Dokumentují zločiny Asadova režimu a samozřejmě bojují. Vyměnili však zbraně za fotoaparát, mobil a internet. Film sleduje úsilí a odvahu mladých lidí a odkrývá fenomén sociálních sítí, který se stal zásadním hybatelem vlny arabského jara. Promítání je zdarma a občerstvení je zajištěno.

předchozí akcenásledující akce