Kino mezi knihami - Hooligan Sparrow

Telefon: +420 599 522 100
WWW: www.kmo.cz
Přiložené soubory: Fotografie pobočky KMO Daliborova

Pozvánka na další promítání filmu v rámci akce Kino mezi knihami na pobočce Daliborova, ve spolupráci s festivalem dokumentů o lidských právech Jeden Svět. Promítání se uskuteční ve čtvrtek 26. září 2019 v 10:00 a v 16:00 hodin. Vstup a občerstvení je zdarma.

Co budeme promítat?

Hooligan sparrow

Režie: Nanfu Wang Země původu: USA, Čína, 2016, 84 minut Jaké téma film postihuje? Občanský aktivismus a porušování lidských práv

O čem to bude? Je Chaj-jen neboli Hooligan Sparrow je neohrožená lidskoprávní aktivistka bojující v Číně především za práva žen. Klidně zadarmo pracuje v nevěstincích, aby prostitutkám vymohla právní status a nárok na zdravotní péči. Na sociálních sítích získala takovou popularitu, že by její zatčení nejspíš vyvolalo nežádoucí pozornost. Režisérka Nanfu Wang se po dvou letech života v New Yorku vrací do Číny, aby s obdivovanou Sparrow strávila léto. Jejich dobrodružství začne riskantním protestem proti znásilňování školních dětí, které je v Číně častým jevem. Odvážný snímek složený z tajně natočených filmových materiálů věrně zachycuje, jak Sparrow a její desetiletá dcera čelí drsné policejní šikaně.

Těšíme se na Vás

předchozí akce