VEČER ŠPANĚLSKÝCH A JIHOAMERICKÝCH RYTMŮ A MELODIÍ

Kde: Komorní klub, Velflíkova 8, Ostrava-Hrabůvka
Kdy: 12. 10. 2019

WWW: www.kulturajih.cz

koncert Mariia Mikhailova – flétna, Libor Janeček – kytara Mariia Mikhailova (1989) studovala hru na flétnu na hudebním učilišti v Togliatti (Ruská federace). Ve studiu dále pokračovala na Konzervatoři Sobinova v Saratově. Od roku 2012 působila v symfonickém orchestru ve městě Ryazan. Navštěvovala mistrovské kurzy u vynikajících pedagogů a rovněž se zúčastnila mnoha soutěží (International competition woodwind instruments v Togliatti atd.) Hrála v různých hudebních projektech např. Mládežnický symfonický orchestr Povolžia, Řeka Talantov (Petrohrad ), Music Alp (Francie). Nyní studuje na JAMU v Brně u prof. Václava Kunta a věnuje se koncertní činnosti. Libor Janeček (1969) je absolventem brněnské konzervatoře. V letech 1992 – 2008 účinkoval v koncertním duu Instrumental tandem (kytara – akordeon) se zaměřením na argentinské tango Astora Piazzolly a jihoamerickou hudbu. Byla vydána CD s hudbou Astora Piazzolly a dalších jihoamerických skladatelů (Tango nuevo – debutové CD ve vydavatelství Spirála) a v roce 2006 Tango porteňo (Radioservis). V současné době se věnuje sólové koncertní činnosti. Spolupracuje s mnoha významnými hudebníky (flétnisty Vítězslavem Drápalem a Kristinou Vaculovou, sopranistkami Hanou Škarkovou, Martinou Macko, Jitkou Čudlou, kytaristou Jindřichem Kaulfersem atd.) se kterými účinkuje v různých komorních souborech. Jako sólista vystupoval s Tišnovským komorním orchestrem. Nahrává pro Český rozhlas v Brně. Předprodej: KD K-TRIO, kino LUNA, Ostravainfo!!!