BLANKA ŠRŮMOVÁ, JAN SAHARA HEDL A NĚŽNÁ NOC

Kde: Kulturní dům K-TRIO, Dr. Martínka 4, Ostrava- Hrabůvka
Kdy: 24. 10. 2019

WWW: www.kulturajih.cz

Zpěvačka Blanka Šrůmová je známá hlavně díky indie-popové skupině Tichá dohoda, se kterou vydala celkem 12 alb, 2 x byla nominována na Zpěvačku roku (Ceny Akademie 1993, 94), jejími nejznámějšími hity se staly písně Marioneta a Večírek osamělých srdcí. Pozastavení činnosti domovské kapely roku 1997 způsobilo, že odjela nadlouho mimo republiku (Peru) a po návratu vystupovala se svojí kapelou a zúčastňovala se různých projektů (např. Kamelot atd.) Jan Sahara Hedl je český zpěvák, textař, písničkář, vystupoval s DG 307, poté se svojí skupinou Duševní hrob, je autorem např. jednoho ze zásadních českých songů Tisíc jmen a je zakladatelem skupiny Precedens (s Martinem Němcem). Poté se věnoval hlavně vlastní tvorbě, jako textař psal nadále pro Báru Basikovou (Souměrná atd.), Kamila Střihavku (Když se snáší déšť, atd.) Natálii Kocábovou a další interprety. Stále spolupracuje s Michalem Pavlíčkem na jeho projektech (např. Excalibur, Obraz Doriana Graye, apod.) Předprodej KD K-TRIO, Komorní klub, Ostravainfo!!!