Srí Lanka - ostrov čaje a slonů

Kde: Dům kultury města Ostravy, a.s.
Kdy: 18. 3. 2019
Kategorie: vzdělávání
Cílová skupina: od 12 let

WWW: www.dkmoas.cz

Cestovatelská diashow Martina Loewa. Okružní cesta po tropickém Cejlonu: Z Colomba na sever do historických měst a k tajemné skále Sigiriya. Sklizeň legendárního cejlonského čaje ve vysokohorských čajových zahradách. Úchvatné výhledy, buddhistické kláštery, barevné trhy, rušné ulice i divoká příroda národních parků. Tentokrát se vydáme na ostrov, který dýchá historií a voní čajem. Zavítáme do dávných velkolepých měst, ze kterých jsou dnes neméně velkolepé ruiny a navštívíme mnohé buddhistické chrámy. Provedu vás po cejlonských čajových zahradách a seznámím s půvabnými sběračkami čaje. Podíváme se i na to, jak se čaj vyrábí a pije. Nevynecháme přírodu horských národních parků, ani rušné ulice s obchody a trhy. Bude to fakt pestré!