1
Ne
2
Po
3
Út
4
St
5
Čt
6
7
So
8
Ne
9
Po
11
St
14
So
15
Ne
16
Po
18
St
21
So
22
Ne
23
Po
25
St
28
So
29
Ne
30
Po

O nás

Větší informovanosti o všem zajímavém, co se v Ostravě v oblasti využití volného času obyvatel děje, chce přispět městský obvod Mariánské Hory a Hulváky. Na začátku května proto spustil dlouho připravovaný projekt s názvem Město v akci, který bude veřejnost informovat o sportovních, kulturních, ale i jiných akcích v našem městě.

„Vytvořili jsme informační portál, na kterém se lidé budou moci dozvídat o tom, co všechno se v Ostravě děje. Výhoda projektu je především ta, že o pořádaných akcích mohou veřejnost informovat sami organizátoři a vše je bezplatné,“ řekl 1. místostarosta obvodu Patrik Hujdus, podle kterého měl původně portál sloužit pouze občanům z Mariánských Hor a Hulvák jako místní webová stránka o akcích konaných v obvodu. „Protože ale hodně pořádaných akcí má přesah do jiných částí města, rozhodli jsme se otevřít systém i pro ostatní. Jako první se přidal městský obvod Ostrava-Jih a budeme rádi, když se časem přidají další.“ dodal místostarosta.

Webová stránka funguje jednoduše. Pokud se chcete podívat, co se kde v Ostravě děje, máte možnost filtrovat jednotlivé akce z oblastí sportu, vzdělávání, kultury, zábavy a výstav. Aplikace také hned v úvodu stránky nabízí kalendář, v němž si návštěvník může zvolit měsíc, ale i konkrétní den, ve kterém chce nějakou akci najít.

Pravidla pro organizátory jsou rovněž jednoduchá. Informace o pořádané akci stačí vyplnit do připraveného formuláře a vybrat, do jaké kategorie akce spadá. Práce s formulářem je intuitivní a organizátorům přesně napovídá, jaké informace mají zadat. Vložit mohou úvodní fotografii k akci, ale také její program nebo třeba celý plakát. Každou zadanou akci kontrolují administrátoři, kteří dohlížejí na to, aby se na stránkách neobjevil závadný obsah. V případě, že se tak stane, můžou vybranou akci v systému zablokovat, případně vyzvat organizátora k odstranění chyb.

Věříme, že se časem portál stane oblíbeným partnerem Ostravanů při plánování jejich volného času a účasti na nejrůznějších akcích.


Neseďte doma, pojďte se bavit Portál „Město v akci“ má za cíl přispět větší informovanosti veřejnosti o všem zajímavém, co se v Ostravě v oblasti využití volného času obyvatel děje. Najdete tady informace o sportovních, kulturních, ale i jiných akcích v našem městě. O svých akcích a událostech… » čti více

Vložit novou akci


Mariánské Hory a Hulváky Ostrava-Jih

© 2017 – 2020 MARF reklamní agentura, grafické studiotvorba webových stránek